wtorek, 13 marca 2012

'Ściganci' KDLu - odsłona druga

Zachęceni szczęśliwym odnalezieniem negatywu średnioformatowego ze zdjęciami z jednego z organizowanych w latach 80-tych motocyklowych wyścigów ulicznych, postanowiliśmy przeszukać dokładniej nasze archiwum. Udało się nam odnaleźć jeszcze kilka ciekawych filmów. Są na nich fotografie zrobione podczas V i VI eliminacji Mistrzostw Polski w motocyklowych wyścigach drogowych, które odbyły się w dniach 22-23.06.1985 w Piotrkowie Trybunalskim. Zawody te liczyły się w klasyfikacji Mistrzostw KDL - czyli Krajów Demokracji Ludowej.

Wszystkie zdjęcia zostały zrobione na negatywach marki ORWO, dwóch małoobrazkowych (jeden kolor i jeden cz-b) oraz jednym średnioformatowym. Do ich wykonania użyłem Zenita 11 oraz Pentacona Six.

Jesteśmy przekonani, że takie fotografie byłyby miłą pamiątką dla widniejących na nich zawodników :).
W związku z tym poszukujemy do nich aktualnych kontaktów. Nazwiska, które osobiście pamiętam to: Zbigniew Chomko, Włodzimierz Kwas, Janusz Oskaldowicz. Jeśli w tym materiale rozpoznacie jeszcze kogoś innego - prosimy o informacje na adres mailowy kontakt@photogatar.com.Pozdrawiamy wszystkich fanów motoryzacji, dzięki którym maszyny takie jak te zarejestrowane na naszych fotografiach zyskują drugie życie :)
RR i AK

6 komentarzy:

 1. Zdjęcia mistrz, proszę o więcej:). Ale to chyba photoshop. Tak blisko zabudowań, pełno zainteresowanych i zero protestujących? W kontekście ostatnich akcji z zamykaniem torów kartingowych nie wierzę, że takiego wyścigi były możliwe w Polsce ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie PS,to autentyczna sceneria w środku wielkiego osiedla,pamiętam zapach eteru,był czaaaaad!!!!!

   Usuń
 2. Chciało by się powiedzieć - parafrazując braci Czechów - "to se ne wrati". Tylko, że na południe od nas wyścigi drogowe nie muszą wracać bo nigdy nie odeszły...

  OdpowiedzUsuń