wtorek, 28 lutego 2012

Znalezione na strychu

Chyba każdemu zdarza się taka sytuacja, kiedy potrzeba pilnie znaleźć jakiś przedmiot i nigdzie go nie ma. Zamiast tego znajduje się zupełnie inne, nieprzydatne w danym momencie rzeczy. W taki sposób ostatnio wyszperałem na strychu dwa filmy średnioformatowe ORWO NP22 - sprzed ponad 20 lat. Jako młody chłopak - jak wielu moich kolegów - pasjonowałem się sportami motorowymi. Od razu odżyły wspomnienia o 'ścigantach' z tamtych lat, przypomniały się słynne nazwiska ówczesnych mistrzów: Zbigniew Chomko, Włodzimierz Kwas (który prawdziwe wyścigowe maszyny budował we własnym garażu), czy chyba najmłodszy z nich i do dziś czynny sportowo Janusz Oskaldowicz. Udało mi się być na kilku wyścigach ulicznych w latach 80-tych. Po śmierci jednego z zawodników wyścigi motocyklowe przeniesiono na specjalnie wybudowane tory. Niestety do dziś zachowały mi się zdjęcia tylko z dwóch takich wyścigów. Oto fotografie z jednego z nich. Zrobiłem je Pentaconem six. Po zeskanowaniu wypatrzyłem parę ciekawych klatek, można je obejrzeć poniżej.
RR


10 komentarzy:

 1. Zdjęcia pierwsza klasa. Posiadam kilka wyścigowych Metalexów i dzięki takim osobą jak Pan mam możliwość odbudowania ich zgodnie z oryginałem, dzięki zachowanym fotografią ! Bardzo dziękuję i czekam na więcej :)
  Pozdrawiam Sebastian440
  seba440t2@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne zdjęcia, czy one czasem nie są robione w Białymstoku? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. To było raczej w Łodzi fotografowane. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno Łódź, okazjonalny tor Maratońska/Gomułki (jeśli nie pomyliłem nazwy; dziś Bandurskiego). Jako mały/średni gówniarz śliniłem się do pędzących motocykli oraz samochodów (eliminacje samochodowe też tam organizowano). Niedawno zorganizowano tam jedną eliminację driftingu i jedne zawody amatorskie (Grand Prix Łodzi czy jakoś tak), ale ogólnie to se ne wrati... Chyba...

  To tu: http://g.co/maps/a4byt

  OdpowiedzUsuń
 5. Pozwoliłem sobie zalinkować: http://www.caferacer.com.pl/?p=6722

  OdpowiedzUsuń
 6. O raju - na zdjęciu widzę motocykl mojego byłego instruktora jazdy wyścigowej na motocyklach Włodzimierza Kwasa nr 2 !!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. łał, genialne..

  OdpowiedzUsuń
 8. przy całej szarości tamtych czasów ... teraz nie mamy czasu na pogrzebanie w motongach ze znajomymi

  OdpowiedzUsuń